Kauno autobusaiBe kategorijosDarbo tarybos įgaliojimai – UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinei sąjungai

Darbo tarybos įgaliojimai – UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinei sąjungai

2017 lapkričio 17

UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis susitiko su kitų bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų pirmininkais Petru Balčaičiu (Kauno autobusų ir troleibusų profesinė sąjunga), Lina Jankauskiene (Keleivinio transporto darbuotojų profesinė sąjunga) bei Edita Morkūniene (Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinė sąjunga) ir supažindino juos su Darbo tarybos įgaliojimų suteikimo tvarka.

Susitikime taip pat dalyvavo Kauno regioninio centro pirmininkė Jovita Jančiauskienė bei Darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko patarėjas Rimvydas Tvarijonas.

Bučelis informavo susitikimo dalyvius, kad bendrovėje Darbo taryba kuriama nebus, nes jos įgaliojimus įgyja Darbuotojų profesinė sąjunga, šiuo metu vienijanti 455 narius (bendrovėje dirba 1113 darbuotojai). Toks sprendimas priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso (DK) 169 str. 3 d., kur teigiama, kad darbdavio lygmeniu veikianti profesinė sąjunga, kurios nariais yra daugiau kaip 1/3 visų darbdavio darbuotojų, įgyja visus darbo tarybos įgaliojimus ir vykdo visas šio kodekso darbo tarybai priskirtas funkcijas.

Atsižvelgiant į  DK nuostatas, likusios profesinės sąjungos, kreipdamosi į kitas įstaigas ar valstybės institucijas, galės atstovauti tik savo profsąjungos narius.


Pereiti
į KVT