Kauno autobusaiNaujienosKauno viešuoju transportu keliaujantys atsakingai pažiūrėjo į reikalavimą – dėvėti kaukes

Kauno viešuoju transportu keliaujantys atsakingai pažiūrėjo į reikalavimą – dėvėti kaukes

2020 rugpjūčio 20

Nuo rugpjūčio 1 d.  viešajame transporte, kaip ir kitose viešose uždarose patalpose, vėl privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Ar šio reikalavimo paisoma Kauno viešajame transporte – situaciją stebi autobusų ir troleibusų vairuotojai, keleivių kontrolės bei viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir policijos pareigūnai.

Pasak specialistų, prieš kelias savaites paskelbus reikalavimą – dėvėti kaukes, akyliau pradėta stebėti ir Kauno viešąjį transportą. Šiandien galima teigti, kad Kaune autobusuose bei troleibusuose žmonės neignoruoja nurodymo ir  atsakingai jo laikosi.

Apsaugines veido kaukes dėvi ne tik viešojo transporto vairuotojai, bet ir keleiviai. ,,Buvo tik keli atvejai, kuomet žmonėms reikėjo priminti svarbiausias taisykles, kurių būtina laikytis važiuojant viešuoju transportu. Dažniau teko dalinti patarimus, kaip taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemonę“, – sako keleivių kontrolės specialistai.

49 – ojo maršruto autobusu keliavusi senjora Antanina sako, kad veido kaukę dėvi taisyklingai ir atsakingai. Ir keliauti viešuoju transportu nėra jokios baimės. ,,Juk matosi, kad autobusai švarūs ir yra ne tik valomi, bet ir dezinfekuojami. O stebint keliaujančius matau, kad ir kiti žmonės laikosi nurodymo ir nešioja kaukes“, – sako Antanina.

Į miesto centrą 15 – ojo maršruto troleibusu vykęs Paulius patikino, kad viešajame transporte keleiviai dėvi kaukes. ,,Matosi, kad  žmonių požiūris – apsaugoti save ir kitus keičiasi. Aš ir pats pastebėjęs įlipantį be kaukės ar neteisingai užsidėjus įspėju“, – tikino būsimas studentas.

Apie kaukių dėvėjimą, taip pat ir kitas higienos taisykles bendrovė ,,Kauno autobusai“ informuoja stotelių stenduose, švieslentėse bėgančia eilute ir informaciniais plakatais transporto viduje. Kasdien viešojo transporto parkuose yra valoma kiekvienos transporto priemonės išorė ir vidus. Kruopščiai dezinfekuojami kiekvieno autobuso, troleibuso salonai ir grindys.

Vairuotojų ir keleivių saugumui – plastiko sienelėmis ir stop juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Keleiviai neįlaipinami pro priekines autobuso ar troleibuso duris, laikinai neprekiaujama ir vienkartiniais – popieriniais bilietais.

Prašoma ir pačių keleivių sąmoningumo – laikytis saugaus atstumo, stengtis užimti sėdimas vietas, o stovint palikti erdvės šalia esančiam. Na o pastebėjus, kad autobuse ar troleibuse yra daug keleivių, rekomenduojama palaukti kitos transporto priemonės. Jei to prireiks įmonė pagal galimybes koreguos tvarkaraščius, transporto priemonių talpą.


Pereiti
į KVT

Skip to content