Kauno autobusaiBe kategorijosTūkstančiams maldininkų – nemokamas viešasis transportas ir specialūs autobusų ir troleibusų maršrutai

Tūkstančiams maldininkų – nemokamas viešasis transportas ir specialūs autobusų ir troleibusų maršrutai

2018 rugsėjo 21

UAB „Kauno autobusai“ drąsiai priėmė iššūkį istorinio įvykio – Popiežiaus Pranciškaus vizito Kaune metu taip suorganizuoti autobusų ir troleibusų eismą iki Kauno Santakos, kur vyks susitikimas su Šventuoju Tėvu, kad tūkstančiai maldininkų čia galėtų atvykti patogiai iš visų miesto pakraščių.

Sutelkusi visas pajėgas bendrovė pasirengė iššūkiui

„Sutelkėme visas pajėgas, analizavome eismo ribojimo planus, modeliavome įvairias situacijas, skaičiavome reikalingas transporto priemones, vertinome galimus nesklandumus, stengdamiesi maksimaliai gerai įgyvendinti gautą užduotį – užtikrinti sklandžią tikinčiųjų kelionę iki Kauno Santakos, – sako UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Šiandien manau, kad numatėme viską, kas reikalinga aptarnaujant tokio masto renginį. Rugsėjo 22, 23 dienomis po 12 valandų darbuosis beveik visi tarnautojai, specialistai ir vadovai, kiti budės per naktį. Veiks medicinos punktas. Tikiu, kad esame pasiruošę šiam neeiliniam įvykiui, o miesto gyventojai ir svečiai bus patenkinti mūsų darbu.“

Intensyviam darbui yra pasirengę ne tik tarnautojai, bet ir vairuotojai, remonto darbininkai, kurie prižiūrės techninę transporto būklę, kiti darbuotojai, kurie rūpinsis degalais. Visi pasirengę nenutrūkstamai dirbti beveik dvi paras.

Nemokamas važiavimas turėtų paskatinti palikti nuosavą automobilį namie

Sekmadienį, kai mieste viešės Šventasis Tėvas, gyventojai ir svečiai galės važiuoti nemokamai – tuo pasirūpino Kauno miesto savivaldybė. Beje, keleiviai, įlipę pro priekines duris, pamatys specialiu dangalu uždengtą komposterį, įspėjantį, kad bilieto žymėti nereikia. Pasak bendrovės vadovo, toks Tarybos sprendimas tikrai palengvins vairuotojų darbą, nes jie visą dėmesį galės sutelkti saugiam vairavimui, vairuos netrukdomi pašalinių veiksmų. Žinoma, būtų gerai, kad ir keleiviai kelionei pasiruoštų iš anksto, o ne klausinėtų vairuotojo, kaip ir kur nuvažiuoti.

„Norime paprašyti lengvųjų automobilių vairuotojų, kad šie būtų supratingi ir nepaliktų savo transporto priemonių itin arti vyksiančio masinio veiksmo vietos, miesto centrinėje dalyje. Tai gali trikdyti ir riboti viešojo transporto apsisukimų galimybes ar sustojimą prie stotelių,“ – atkreipė dėmesį M. Grigelis.

Maldininkams – papildomi specialūs maršrutai

Tam, kad būtų užtikrintas intensyvus viešojo transporto eismas, į gatves išriedės beveik 200 autobusų ir 118 troleibusų. Specialiai maldininkams iš visų miesto pakraščių – Šilainių, Sargėnų, Garliavos, Kaniūkų, Autobusų ir Geležinkelio stočių, Partizanų g., Panemunės, Muravos ir kt. organizuojami nauji autobusų ir troleibusų maršrutai, kurie žymimi P raide. Jie važiuos pernakt.

„Šių maršrutų eismas suplanuotas taip, kad jie kursuotų kas 5–10 minučių, o turint galvoje, kad ir įprastų maršrutų autobusai ir troleibusai kursuos gerokai dažniau, problemų nuvykti į Kauno pilį tiktai neturėtų būti, – teigia „Kauno autobusai“ Maršrutų ir tvarkaraščių planavimo skyriaus vadovė Daiva Agulienė. – Kadangi nemažai svečių atvyks traukiniais, specialūs 8P maršruto autobusai, priderinti prie atvykstančių traukinių grafikų, veš tiesiai iš Geležinkelio stoties.“ Pasak jos, atvykstantys traukiniais gali drąsiai keliauti į stotelę Vytauto prospekte, nes ten stos ir kiti – 10P bei 11P maršruto troleibusai.


Pereiti
į KVT