Kauno autobusaiBe kategorijosLengvatos viešuoju transportu keliaujantiems moksleiviams ir studentams

Lengvatos viešuoju transportu keliaujantiems moksleiviams ir studentams

2020 rugsėjo 02

Nauji mokslo metai moksleiviams bei studentams tampa įtemptu laikotarpiu ir dėl pasikeitusios kasdienybės ir dėl kelionės į mokymosi įstaigas. Kadangi viešuoju transportu keliaujantys studentai ir moksleiviai pažymėjimų sulaukia tik įpusėjus rugsėjui, o štai, be tokio dokumento lengvatos viešajame transporte negalioja, tačiau yra kitas sprendimas.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybės prašymu bei su bendrovės ,,Kauno autobusai“ vadovų palaikymu, į mokyklas bei aukštojo mokslo įstaigas moksleiviai ir studentai iki spalio 1 d. su tam tikromis išlygomis galės vykti naudodamiesi jiems priklausančiomis lengvatomis.

Norint pasinaudoti suteikiamomis lengvatomis kelionei viešuoju transportu – mokiniai gali pateikti moksleivio pažymėjimą galiojantį iki rugpjūčio 31 d., arba asmens dokumentą, įrodantį, kad vaikas yra mokyklinio amžiaus (iki 14 m.).

Tuo tarpu studijas tik pradėjusiems studentams, norint gauti lengvatas kelionei viešuoju transportu, reikia pateikti studento statusą aukštojoje mokykloje įrodantį dokumentą.

Apie taikomas lengvatas keleivių kontrolieriai yra informuoti. Studentai ir moksleiviai viešuoju transportu gali važiuoti pasinaudodami 80 proc. mėnesiniams, trijų mėnesių ir metiniams bilietams. 50 proc. nuolaida vienkartiniams bilietams.

Aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų dieninių skyrių studentai, dieninių bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų moksleiviai turi teisę įsigyti miesto autobuso, troleibuso bilietą su šiomis nuolaidomis:

80 proc. – terminuotam mėnesiniam ir aktyvuojamam bilietui;

50 proc. – vienkartiniams bilietams – elektroniniams. (vienkartiniai – popieriniai bilietai viešajame transporte laikinai neparduodami).

Elektroninis mokinio pažymėjimas (EMP) su integruota viešojo transporto elektroninių bilietų kortele yra išduodamas nemokamai Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams, kurios yra individualiai sudariusios sutartį su UAB „Kauno autobusai“ bendrove.

Dėl pažymėjimo išdavimo mokiniai (mokinių tėvai, įtėviai) turi kreiptis į mokyklos administraciją.

Pažymėjimas išduodamas mokinio mokymosi įstaigoje laikotarpiui nuo vienerių iki ketverių metų:

1-oje, 5-oje klasėse – ketveriems mokslo metams,

2-oje ar 6-oje klasėse – trejiems mokslo metams,

3-oje, 7-oje, 9-oje, 11-oje klasėse – dvejiems mokslo metams,

4-oje, 8-oje, 10-oje ir 12-oje klasėse – vieneriems mokslo metams.

Keliaudami viešuoju transportu nepamirškime laikytis ir visų saugumo reikalavimų – dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo. Važiuojančių viešuoju transportu prašome tvirtai laikytis, jaunesniems derėtų užleisti vietą vyresniems, besilaukiančioms moterims ar sunkiau pastovintiems žmonėms. Iš anksto būsime dėkingi visiems kurie saugos kitus ir save.

Informaciją apie lengvatas rasite:  https://www.kvt.lt/bilietai/lengvatos/

 


Pereiti
į KVT

Skip to content