Kauno autobusaiBe kategorijosKeliauti viešuoju transportu Kaune tapo paprasčiau ir patogiau

Keliauti viešuoju transportu Kaune tapo paprasčiau ir patogiau

2018 lapkričio 26

Kaunas žengė dar vieną žingsnį modernizuojant viešąjį transportą. Miesto autobusuose ir troleibusuose nuo šios savaitės pradžios pradeda veikti bilietų žymėjimo programėlė „Žiogas“.

“Šie metai Kauno viešajam transportui – istoriniai. Visai neseniai pasirašėme rekordinę troleibusų užsakymo sutartį, pagal kurią kitąmet Kauną pasieks 85 nauji troleibusai. Lygiagrečiai organizuojamas autobusų pirkimas, o šiandien pristatytas patogus ir paprastas būdas susimokėti už keliones viešuoju transportu“, – sakė Kauno mero pavaduotojas  Andrius Palionis.

Bendrovės „Kauno autobusai“ komandos sukurta programėle „Žiogas naudotis paprasta.

„Kad ji pradėtų veikti, reikia vos keleto žingsnių – parsisiųsti programėlę, prisiregistruoti ir susikurti „Žiogo“ paskyrą bei papildyti programėlės sąskaitą nuo 2 iki 56 eurų“, – sakė vienas iš programėlės kūrėjų, bendrovės „Kauno autobusai“ IT skyriaus vadovas Paulius Lengvenis.

Lipant į autobusą ar troleibusą pro priekines duris, tereikia įsijungti „Žiogo“ programėlę savo telefone, nuskenuoti QR kodą ir parodyti vairuotojui telefone pažymėtą bilietą.

„Žmonėms nebereiks ieškoti kiosko, kad papildytų Kauno kortelę, diskutuoti su vairuotojais už kelionę mokant stambesnėmis eurų kupiūromis ir laukiant grąžos. Viskas bus kiekvieno keliautojo mobiliajame telefone. Dieną naktį keleivis akimirksniu galės sumokėti už važiavimą,“ – sako AB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

„Žiogo“ programėlės pasirodymo proga visi iki lapkričio mėnesio galo už kelionę mokės simboliškai – vos 10 euro centų , priklausomai nuo turimų lengvatų ši suma gali būti dar mažesnė – 5 ar vos 2 centai.

Nuo gruodžio 1 dienos bilietų kainos bus tokios pačios, kaip elektroninių bilietų (0,70; 0,35; 0,14), bet Žiogas suteiks papildomų privalumų. Žymėdamas vienkartinius bilietus, keleivis kaups ir per kalendorinį mėnesį neišleis daugiau nei kainuoja mėnesinis bilietas, t. y. 28 Eur, arba atitinkamai su nuolaida 14 ar 5.60 Eur.

Pavyzdžiui, studentui ar moksleiviui, žymint vienkartinius bilietus po 35 centus ir pasiekus 5,60 eurų sumą, visi išleisti pinigai automatiškai virs mėnesiniu bilietu.

„Jei teisės į nuolaidą neturite, reikės išvažinėti 28 eurus. Turėdami mėnesinį bilietą jį visada žymite, tačiau iki mėnesio pabaigos daugiau nemokate“, – aiškino P. Lengvenis.

Žymėdamas bilietus mobiliąją programėle „Žiogas“, keleivis nemokamai galės persėsti per 30 minučių į kitą autobusą ar troleibusą.

„Kortelių žymėjimo statistika rodo, kad turime dalį keleivių per mėnesį vienkartiniams bilietams išleidžiančių kur kas daugiau nei kainuoja mėnesinis bilietas. Nemažai klientų įsigyja mėnesinį, tačiau pavažiuoja vos 10–20 kartų. „Žiogas“ turi pačią sąžiningiausią kainodarą. Keleivis sumoka tik tiek, kiek naudojasi paslauga, o lojaliems suteikiama nuolaida mėnesinio bilieto pavidalu,“ – sako UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Kaip veikia naujoji programėlė?

„Žiogą“ galite įsidiegti į savo išmaniuosius telefonus, programėlę atsisiuntę iš Google Play parduotuvės, o nuo šiandien – ir App Store.

Parsisiųskite ir išmėginkite Žiogą:

Paleidus programėlę ir užsiregistravus, reikės pridėti banko kortelę, t.y. įvesti kortelės duomenis, ir norima suma papildyti savo paskyros sąskaitą.

„Įsijungę „Žiogą“, lipate į autobusą ar troleibusą per priekines duris, skenuojate QR kodą ant komposterio arba suvedate trijų skaitmenų šifrą, kurį rasite prie QR kodo, ir bilietas pažymimas. Svarbu pažymėto bilieto kodą parodyti vairuotojui“, – kalbėjo programėlės kūrėjas Tomas Lukošius.

„Žiogas“ leis keliais paspaudimais papildyti savo paskyros sąskaitą norima suma, todėl niekada nereikės raudonuoti neturint reikiamo nominalo monetos ar pasibaigus pinigams Kauno kortelėje. Pinigais papildyti savo žiogą galėsite bet kuriuo metu. Daugiau apie Kauno žiogą internete  ieškokite ziogas.kaunas.lt.


Pereiti
į KVT