Iniciatyvos

 • Ar gali pradinukai savarankiškai keliauti į mokyklą? Ar tėveliai gali jaustis ramūs, kad jų vaikas mokės saugiai pereiti gatvę, žinos, kaip įlipti į autobusą ir sumokėti už važiavimą?

  UAB „Kauno autobusai“ kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenių pareigūnais ir vairavimo mokykla „ARV-Auto“ jau trečius metus pradinių klasių moksleiviams rengia edukacinę programą „Į mokyklą saugiai keliauju pats!“.

  Programos metu vaikams vedamos teorinės ir praktinės pamokėlės, padedančios pradinukus parengti savarankiškai kelionei po miestą viešuoju transportu: įlipimo / išlipimo į transportą tvarka, saugumo taisyklės, kurių keleiviai privalo laikytis transporte, mokėjimas už važiavimą ir elektroninio bilieto žymėjimas, kontrolės patikrinimai, saugus elgesys laukiant autobuso stotelėje, saugaus eismo pamokėlės einant per gatvę.

  Vaikai autobusu važiuoja į „ARV-Auto“ aikštelę, kurioje sudarytos realaus eismo sąlygos: nubraižytas kelio ženklinimas, pastatyti kelio ženklai ir autobusų stotelė. Dar kelionės metu bendrovės darbuotojas bendrauja su vaikais, diskutuoja apie keliones viešuoju transportu, paaiškina saugaus elgesio autobuse ir troleibuse taisykles, išdėsto veiksmus, kuriuos reikia atlikti norint naudotis viešuoju transportu. Vėliau darbuotojas su vaikais sužaidžia situacijų žaidimą. Atvykę į aikštelę, vaikai kartu su bendrovės darbuotoju mokosi įlipimo ir išlipimo iš autobuso tvarkos bei naudotis elektroninio bilieto sistema.

  Policijos pareigūnai vaikus lauke moko kelių eismo taisyklių pagrindų: išaiškina pagrindinių kelio ženklų reikšmes, moko saugiai pereiti gatvę išlipus iš autobuso, sankryžoje bei kitose vietose.

  Sisteminės žinios ir ypač praktiniai įgūdžiai gatvėje yra labai svarbūs mažiesiems, nes suteikia jiems daugiau pasitikėjimo.

  Programoje jau dalyvavo 8 mokyklos, beveik 600 mokinių.

 • Rugsėjo 16–22 dienomis Kaune vyksta Europos kampanijos, skatinančios saugoti gamtą ir asmeniškai prisidėti prie oro taršos mažinimo mieste, renginiai.

  UAB „Kauno autobusai“ kasmet jungiasi prie šios kampanijos, kviesdama kauniečius paskutinę kampanijos dieną – rugsėjo 22-ąją – Dieną be automobilio palikti nuosavus automobilius namie, sėsti į autobusą ar troleibusą ir pasimėgauti kitokia kelione į darbą: pradžiuginti savo mažuosius išskirtine kelione į darželį ar mokyklą,  pakviesti šeimos narius ir draugus nemokamai išbandyti kelionę miesto transportu. Tą dieną autobusais ir troleibusais visi keleiviai vežami nemokamai.

  „Kviečiame visus jungtis prie šios akcijos ir rodyti pavyzdį savo sąmoningu pasirinkimu, – sako bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Kasdien į gatves išrieda per 300 mūsų viešojo transporto priemonių, iš jų daugiau nei pusė – ekologiškų ir aplinkai draugiškų troleibusų ir autobusų, o artimoje ateityje tokių bus dar daugiau.“

  Pasak vadovo, automobilių keliamą taršą, triukšmą ir automobilių spūstis mieste galima sumažinti beveik trečdaliu, jei daugiau gyventojų persėstų į troleibusus ar autobusus: vienam autobuso keleiviui tarša yra 15 kartų mažesnė nei automobilio keleiviui. Be to, važiuoti viešuoju transportu – ekonomiškai naudingiau.


Pereiti
į KVT