Kauno autobusaiIniciatyvos

Iniciatyvos

  • Ar gali pradinukai savarankiškai keliauti į mokyklą? Ar tėveliai gali jaustis ramūs, kad jų vaikas mokės saugiai pereiti gatvę, žinos, kaip įlipti į autobusą ir sumokėti už važiavimą?

    UAB „Kauno autobusai“ kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenių pareigūnais ir vairavimo mokykla „ARV-Auto“ jau trečius metus pradinių klasių moksleiviams rengia edukacinę programą „Į mokyklą saugiai keliauju pats!“.

    Programos metu vaikams vedamos teorinės ir praktinės pamokėlės, padedančios pradinukus parengti savarankiškai kelionei po miestą viešuoju transportu: įlipimo / išlipimo į transportą tvarka, saugumo taisyklės, kurių keleiviai privalo laikytis transporte, mokėjimas už važiavimą ir elektroninio bilieto žymėjimas, kontrolės patikrinimai, saugus elgesys laukiant autobuso stotelėje, saugaus eismo pamokėlės einant per gatvę.

    Vaikai autobusu važiuoja į „ARV-Auto“ aikštelę, kurioje sudarytos realaus eismo sąlygos: nubraižytas kelio ženklinimas, pastatyti kelio ženklai ir autobusų stotelė. Dar kelionės metu bendrovės darbuotojas bendrauja su vaikais, diskutuoja apie keliones viešuoju transportu, paaiškina saugaus elgesio autobuse ir troleibuse taisykles, išdėsto veiksmus, kuriuos reikia atlikti norint naudotis viešuoju transportu. Vėliau darbuotojas su vaikais sužaidžia situacijų žaidimą. Atvykę į aikštelę, vaikai kartu su bendrovės darbuotoju mokosi įlipimo ir išlipimo iš autobuso tvarkos bei naudotis elektroninio bilieto sistema.

    Policijos pareigūnai vaikus lauke moko kelių eismo taisyklių pagrindų: išaiškina pagrindinių kelio ženklų reikšmes, moko saugiai pereiti gatvę išlipus iš autobuso, sankryžoje bei kitose vietose.

    Sisteminės žinios ir ypač praktiniai įgūdžiai gatvėje yra labai svarbūs mažiesiems, nes suteikia jiems daugiau pasitikėjimo.

    Programoje jau dalyvavo 8 mokyklos, beveik 600 mokinių.

  • Rugsėjo 16–22 dienomis Kaune vyksta Europos kampanijos, skatinančios saugoti gamtą ir asmeniškai prisidėti prie oro taršos mažinimo mieste, renginiai.

    UAB „Kauno autobusai“ kasmet jungiasi prie šios kampanijos, kviesdama kauniečius paskutinę kampanijos dieną – rugsėjo 22-ąją – Dieną be automobilio palikti nuosavus automobilius namie, sėsti į autobusą ar troleibusą ir pasimėgauti kitokia kelione į darbą: pradžiuginti savo mažuosius išskirtine kelione į darželį ar mokyklą,  pakviesti šeimos narius ir draugus nemokamai išbandyti kelionę miesto transportu. Tą dieną autobusais ir troleibusais visi keleiviai vežami nemokamai.

    „Kviečiame visus jungtis prie šios akcijos ir rodyti pavyzdį savo sąmoningu pasirinkimu, – sako bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Kasdien į gatves išrieda per 300 mūsų viešojo transporto priemonių, iš jų daugiau nei pusė – ekologiškų ir aplinkai draugiškų troleibusų ir autobusų, o artimoje ateityje tokių bus dar daugiau.“

    Pasak vadovo, automobilių keliamą taršą, triukšmą ir automobilių spūstis mieste galima sumažinti beveik trečdaliu, jei daugiau gyventojų persėstų į troleibusus ar autobusus: vienam autobuso keleiviui tarša yra 15 kartų mažesnė nei automobilio keleiviui. Be to, važiuoti viešuoju transportu – ekonomiškai naudingiau.

  • Bendrovės „Kauno autobusai“ misija – visiems miesto bei rajono gyventojams ir svečiams užtikrinti greitą, patogų, saugų ir prieinamą susisiekimą Kauno mieste.

    Galimybė laisvai judėti mieste – visiems be išimties

    „Keleivių vežimas mieste  yra mūsų bendrovės teikiama socialinė paslauga, kuri leidžia pagerinti piliečių gyvenimą, suteikia jiems galimybę laisvai ir nevaržomai judėti, patenkina susisiekimo poreikį, – teigia bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Paslauga skirta visoms visuomenės grupėms, tačiau mums ypač rūpi jautriausios ir labiausiai pažeidžiamos – vaikai, senjorai ir neįgalieji. Dėl to ieškome įvairių būdų, kaip padidinti mūsų paslaugos prieinamumą šiems žmonėms, kaip paskatinti juos siekti savarankiškumo ir gyvenimo kokybės, nepaisant negalios, amžiaus, fizinių ar kitokių skirtumų.“

    Jau nuo 2016 metų Kaune aktyvi akliesiems ir silpnaregiams skirta mobilioji aplikacija „KVT Balsas“. Programėlė, realiu laiku teikianti garsinę informaciją apie atvažiuojantį viešąjį transportą, gerokai palengvina ir praplečia aklųjų ir silpnaregių galimybes keliauti viešuoju transportu.

    Į pagalbą akliems ir silpnaregiams – išmaniosios technologijos

    „Turint regėjimo negalią sudėtinga žinoti, koks transportas atvyksta. Svarstėme kelis variantus, kol galiausiai nusprendėme sukurti tokią programinę bei techninę įrangą, kuri leistų identifikuoti realiu laiku atvykstantį autobusą ir pateikti informaciją apie jį,“ – sako idėjos autorius, UAB „Kauno autobusai“ Informacinių technologijų skyriaus vadovas Paulius Lengvenis.

    Tereikia turėti išmanųjį telefoną ir atsisiųsti nemokamą programėlę, kurią galima rasti „Google Play“ parduotuvėje.

    Programėlės principas paprastas – visose Kauno viešojo transporto priemonėse yra įmontuotos aktyvios žymos (angl. beacon), kurios bluetooth ryšiu siunčia informaciją tiek į vartotojo telefoną, tiek į autobusų stoteles. Programėlę testavo ir teikė pastabas jos tobulinimui Kauno aklųjų ir silpnaregių centro atstovai.

    Silpnaregių atstovas Saulius Kavaliauskas sako, kad dienos metu jis dar galįs įžiūrėti, bet prieblandoje jau reikia ieškoti pagalbos iš šalies. „Dabar mano pagalbininku bus ši programėlė, kuri pasako, koks autobusas ar troleibusas atvažiuoja, už kiek laiko bus stotelėje. Aklas žmogus ne taip, kaip regintis – negali stovėti ir naršyti telefone. Jis turi ruoštis, o kad autobusas atvažiuoja, spėja tik pagal garsą. Todėl programėlės perspėjimas balsu, jog transportas atvyks už mažiau nei minutės mums yra labai naudingas“, – pasakoja S. Kavaliauskas.

    Programėle gali naudotis visi

    Šiuo inovatyviu sprendimu gali naudotis ne tik regėjimo negalią turintys keleiviai, bet ir visi kiti: viešojo transporto stotelėse jie gali sužinoti atvykstančios transporto priemonės maršrutą ir kryptį.

    Programėlės naudotojai gali pasirinkti ir kitą kalbą, todėl ji tinkama ir miesto svečiams ar Kaune gyvenantiems užsieniečiams.

  • Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose paskirtą bausmę atliekantys jaunuoliai turi teisę į galimybę pakeisti savo gyvenimo kryptį ir tapti lygiaverčiais visuomenės nariais. Su tokia intencija bendrovė „Kauno autobusai“ nuteistiems jaunuoliams ištiesė draugišką ranką ir pagal savo galimybes prisidėjo prie jų resocializacijos programos.

    „Manyčiau, jog norui, kad nuteistieji sugrįžtų ir palankiai įsitvirtintų visuomenėje, neužtenka darbo kalėjimo įstaigoje. Tam reikia visuomenės palankumo, paramos ir visokios kitos pagalbos,“ – sako „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. Anot jo, pozityvus užimtumas, aktyvumas įvairiose veiklose, dalyvavimas renginiuose, išvykose, kūrybiniai darbai, t. y., kompleksinė pagalba šiems jauniems žmonėms gali suformuoti teigiamus įgūdžius ir paskatinti pradėti naują etapą.

    Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų Socialinės integracijos į visuomenę poskyryje bausmę atliekantiems jaunuoliams laisvė jau ranka pasiekiama. Į poskyrį patekę jaunuoliai  mokosi laisvės mokymosi įstaigose, vyksta į įvairias išvykas, keliauja į baseiną, sporto varžybas, netgi turi galimybę trumpam sugrįžti į namus. „Kauno autobusai“ šiems į laisvę besiruošiantiems grįžti nuteistiesiems jau trečius metus suteikia galimybę laisvai keliauti mieste viešuoju transportu.

    Bendrovė nuolat palaiko draugiškus ryšius su minėto poskyrio vedėja Ina Aušrytė Gustiene bei įstaigos vadovu Vytautu Lamausku.

     

  • Visiems „Kauno autobusų“ darbuotojams rūpi, kad beveik 200 tūkst. kasdien miesto autobusais ir troleibusais keliaujančių keleivių jaustųsi saugiai ir patogiai. Taip pat svarbu, jog būtų patenkinti visų keleivių poreikiai. Siekdami geriau suprasti ir pagelbėti Kauno viešuoju transportu keliaujantiems neįgaliesiems, nuo 2018 metų liepos UAB „Kauno autobusai“ aktyviai bendradarbiauja su Kauno „Arkos“ bendruomene.

    Bendruomenės „Arka“ dienos užimtumo ir darbo centras yra įsikūręs Pienių g. 3, Kaune. Tai vieta, kur renkasi žmonės su intelekto negalia, norintys ugdyti savo socialinius, darbinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius ir būti reikalingais visuomenėje. Bendruomenėje žmonės su negalia yra draugiškai vadinami bičiuliais.

    Kadangi „Arkos“ bendruomenė yra įsikūrusi miesto pakraštyje, dalis bičiulių iš miesto ir rajono į centrą atvyksta viešuoju transportu – jie dažni 23-ojo ir 35-ojo maršrutų autobusų keleiviai. Nuo 2018 metų gegužės viešuoju transportu besimokantys važiuoti bičiuliai, pasak bendruomenės vadovo Gedo Malinausko, kol kas keliauja lydimi asistento. Suformuoti savarankiško keliavimo įgūdžius vieniems užtruks pusmetį, kitiems – gal net metus. Bendrovė „Kauno autobusai“ noriai atsiliepė į bendruomenės kreipimąsi ir pakvietė bičiulius į vairuotojams rengiamus mokymus.

    Susitikimų su bendruomenės nariais metu, bendrovės atstovai ir autobusų vairuotojais diskutavo apie bičiuliams iškylančias problemas. Bendruomenės atstovai aiškino, kaip atpažinti intelekto ir psichikos negalią turinčius keleivius, kuo išsiskiria jų elgsena, kaip reaguoja į kitų žmonių pastabas ar komentarus. Vairuotojai taip pat aktyviai uždavinėjo klausimus, siekdami geriau suprasti šiuos keleivius ir prireikus žinoti, kaip įvairiose situacijose elgtis ir jiems pagelbėti.

    Norėdama palengvinti keliones viešuoju transportu ir atsiskaitymą už jas, bendrovė bičiuliams padovanojo elektroninių bilietų korteles bei išmokė jomis naudotis.

    Tai – ilgalaikės organizacijų draugystės pradžia.

     


Pereiti
į KVT

Skip to content